Pudry do twarzy i podstawowe rodzaje tego typu kosmetyków.

Pudry to jeden z podstawowych kosmetyków, których na co dzień używają kobiety. Stanowią doskonałe wykończenie perfekcyjnego makijażu albo szybki tusz przed wyjściem z domu. Zależnie od tego, jaki typ makijażu chcemy uzyskać, możemy wybierać spośród wielu różnych rodzajów pudrów, różniących się formą i właściwościami. Aby bliżej się z nimi zapoznać, wystarczy odwiedzić jakikolwiek sklep internetowy z kosmetykami.

W większości sklepów pudry w pierwszej kolejności dzielone są ze względu na konsystencję. Do dyspozycji mamy między innymi pudry sypkie, nakładane pędzlem, które świetnie matują. Kolejna grupa to pudry prasowane, określane też jako kompaktowe. Do nakładania ich na twarz najczęściej używa się puszka dołączonego do opakowania. Każdy sklep online ma w swojej ofercie również pudry w kulkach, które umożliwiają uzyskanie równomiernego kolorytu cery.

Pudry dzieli się także ze względu na efekt, który uzyskujemy po nałożeniu ich na twarz. Do naszej dyspozycji są więc pudry transparentne, pudry kryjące i pudry rozświetlające. Pierwsze to bardzo delikatne kosmetyki, idealne dla pań, które preferują naturalny makijaż, niedostrzegalny na pierwszy rzut oka. Pudry kryjące świetnie sprawdzają się w roli podkładu, ukrywają bowiem wszelkie niedoskonałości. Pudry rozświetlające dodają cerze blasku.

Warto zapoznać się bliżej z poszczególnymi rodzajami pudrów i zaopatrzyć się w co najmniej kilka z nich. Wybierając różne rodzaje pudru, zależnie od okazji i nastroju, możemy uzyskiwać dzięki nim makijaże o zróżnicowanym charakterze i stylu.