Jeśli robisz ślubny makijaż, użyj wodoodpornego tuszu do rzęs

W dzień ślubu panna młoda chce wyglądać olśniewająco. Stanie się tak, jeśli zadba o odpowiedni makijaż, którym zachwyci bliskich, gości, znajomych i przyszłego męża. Wszyscy będą podziwiać jej urodę i gratulować panu młodemu szczęścia (ewentualnie świetnej partii).

Makijaż jest ważny również dlatego, że wpływa na efekt fotografii, które przecież przetrwają dłużej niż wspomnienia (te mogą się z czasem zacierać i uczestnicy zabawy mogą nie pamiętać, jak dokładnie prezentowała się panna młoda).

Makijaż ślubny ma takie same zadanie co ten codzienny: uwydatnić zalety i zamaskować niedoskonałości twarzy. W tę specjalną okazją kobieta powinna wyglądać delikatnie i promiennie. Oprócz tego makijaż powinien być trwały, w końcu panią młodą czeka kilkanaście godzin atrakcji, emocji i zabawy (podczas ceremonii w urzędzie stanu cywilnego czy kościele niektóre niewiasty się rozklejają, co jest zupełnie naturalne, więc należy to przewidzieć i zapobiec pogorszeniu make-upu).

Oczywiście makijaż powinien być również naturalny, choć z drugiej strony w ten dzień panie chcą wyglądać niecodziennie, inaczej. Bez względu na to, jaki make-up kobieta postawi, powinna skonsultować się z wizażystą, doradcą ds. urody, kosmetyczką, aby dokonać świadomego wyboru. Ekspert zawsze pomoże podjąć dobrą decyzję, podpowie jakieś nowinki, wskaże aktualne trendy.

Z reguły ślubny makijaż wykonują specjaliści w tej dziedzinie. Tylko oni potrafią uwydatnić to, co kobieta ma najlepszego w swojej urodzie.