Makijaż permanentny

Makijaż permanentny wykonują specjaliści medycyny estetycznej

Polacy dbają o siebie, inwestują w swoją urodę. Jedni robią to wyłącznie z powodów pragmatycznych, inni - żeby poprawić sobie samopoczucie, samoocenę. Wśród wielu zabiegów medycyny estetycznej jest makijaż permanentny.

Polega on na wypełnieniu naskórka barwnikiem, którego kolor wybiera się po analizie dokonanej z lekarzem, wizażystką, kosmetyczką bądź linergistką. Choć zabieg polega na nakłuwaniu igłą, nie prowadzi do krwawienia.

Makijaż permanentny poleca się wszystkim, którzy chcieliby zlikwidować niedoskonałości brwi, ust, oczu oraz pozbyć się defektów powstałych wskutek operacji, chemioterapii, wypadków.

Dzięki makijażowi permanentnemu można zagęścić optycznie brwi osłabione wskutek systematycznie przeprowadzanej depilacji woskiem czy pęsetą. Zabieg pozwala powiększyć i pomniejszyć wargi oraz nadać im intensywniejszy kolor. Makijaż permanentny poprawia wygląd oka, pozwala optycznie zagęścić rzęsy.

Efekty pracy specjalisty utrzymują się nawet do pięciu lat. Ubytki barwnika można uzupełniać co roku z racji tego, że cały czas jaśnieje. To pozwoli cieszyć się intensywną barwą makijażu przez cały czas.

Makijaż permanentny musi zostać dobrany odpowiednio do skóry twarzy, jej typu. Zmiany będą się utrzymywać kilka lat, więc warto oddać się w ręce renomowanych, sprawdzonych fachowców od kosmetologii.