Makijaż wodoodporny

Makijaż wodoodporny i podstawowe zasady jego tworzenia

Latem makijaż jest wystawiany na wiele prób. Upały, a niekiedy i wilgotne powietrze czy wizyty nad jeziorem nie wpływają korzystnie na wygląd naszego makijażu, zaś mało która kobieta pozwoli sobie na wyjście z domu bez make upu. Jeszcze zanim na dobre zaczną się wakacje, warto przejrzeć sklep internetowy i wybrać kosmetyki, które umożliwią nam stworzenie trwałego makijażu.

Najlepszy będzie tu oczywiście makijaż wodoodporny. Podstawą, jaka powinna znaleźć się wśród tych kosmetyków, jest wodoodporny podkład o lekkiej konsystencji. Ciężkie i mocno kryjące podkłady sprawdzają się zimą. Latem nasza cera przybiera naturalny, ciepły odcień i nie ma sensu jej aż tak zakrywać. Sklep online powinien nam także zaoferować tusze do rzęs, cienie do powiek i pomadki oraz inne kosmetyki, które zawierają silikon i polimery, odpowiedzialne za trwałość makijażu.

Jeśli chodzi o cienie do powiek, to latem możemy sobie nieco pofolgować, wybierając jasne i ciepłe kolory. Najlepsze będzie złoto, dla odważniejszych odcienie pomarańczu aż po jasne brązy. Ponadczasowe są zestawienia z kolorami morza - turkusem, zielenią, błękitami. Są one praktycznie niezmywalne, a nakłada się je gąbeczką lub pędzelkiem załączonym do opakowania. To samo dotyczy tuszów do rzęs, które również nie zmywają się ani pod wpływem wody, ani wysokiej temperatury.

Makijaż wodoodporny nakładamy właściwie tak samo jak zwykły, z tą tylko różnicą, że czasem kosmetyki mają inną formę, np. cienie do powiek w formie kremu. Przy zmywaniu natomiast trzeba jednak nieco bardziej się postarać. Potrzebne będzie nam specjalne mleczko do demakijażu, a także tonik, aby dokładnie oczyścić skórę.